Суббота , 2 Март 2024
На головну / НОВИНИ / Дефіцит бензину та дизеля: експерти розповіли, чого очікувати найближчими місяцями

Дефіцит бензину та дизеля: експерти розповіли, чого очікувати найближчими місяцями

Експерти вважають, що дефіциту автомобільного палива в Україні найближчими місяцями не буде. Проте восени оператори ринку можуть запровадити обмеження щодо відпустки бензину на АЗС. Про це розповів провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Белявський, повідомляє РБК-Україна.

Доступність бензину

За його словами, держава активно моніторить ринок нафтопродуктів та приймає необхідні рішення, щоб збалансувати попит та пропозицію, у тому числі за рахунок постачання залізничним транспортом.

«Найближчого місяця дефіциту бензину не буде… За моїми спостереженнями, держава також поставлятиме додаткові партії, щоб не виник дефіцит палива в перші місяці осені. Тому гострого дефіциту очікувати не варто», — вважає експерт.

Але восени, за його словами, можливі обмеження щодо відпустки бензину, як це було раніше «але вони не будуть жорсткішими, ніж 20 літрів на один автомобіль».

Прогноз щодо дизпалива

Як зазначив експерт, дефіциту дизельного палива швидше за все не буде, хоча восени спостерігатиметься попит на ДП з боку аграріїв, які формуватимуть запаси.

«Але ці оптові партії вплинуть на кон’юнктуру роздрібного сегменту», — додав він.

Автогаз

«Щодо газу, швидше за все, ціни на нього ще зменшаться», — сказав він, зазначивши, що це свідчить про надлишок пропозиції на ринку.

Раніше директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн спрогнозував, що зростання офіційного курсу долара відразу на 25% не вплине на ціну на паливо, проте подальшого очікуваного зниження ціни на бензин не буде.

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Харківщина під ворожими обстрілами

Про наслідки воєнних злочинів росіян на Харківщині за минулу добу повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page