Четвер , 19 Травень 2022
На головну / ЗДОРОВ'Я / У колодязній воді на Красноградщині виявили нітрати

У колодязній воді на Красноградщині виявили нітрати

Регулярно фахівці районної філії ДУ “Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України” відбирають відповідні проби  в криницях, воду з яких використовують для пиття та приготування їжі дітям до трьох років. У окремих з них вона виявилася небезпечною для споживання.

– Упродовж першого кварталу таку перевірку пройшли 112 колодязів у різних населених пунктах, у воді 34 з них вміст нітратів майже в два рази перевищив граничну допустиму концентрацію, – зазначила завідувачка місцевою лабораторією Оксана Співак.

Ці криниці розташовані на територіях Хрестищенської, Піщанської, Іванівської сільрад і Наталинської ОТГ. Про це поінформували керівництво територіальних громад, медиків і користувачів джерелами нецентралізованого водопостачання. Споживачам рекомендували використовувати бутильовану питну воду, призначену для дитячого харчування. Інакше споживання води з понаднормативним вмістом нітратів може спричинити в малечі гострі отруєння. Випадки водно-нітратної метгемоглобінемії нещодавно реєструвалися у дворічних малюків у Дергачівському районі та Харкові.

Списки громадян із малими дітьми, які користуються криницями, оновлююються щоквартально. Лаборантів про них інформують працівники закладів охорони здоров’я, які надають медичні послуги на місцях. Тож моніторинг джерел триває. Про його результати повідомлять згодом.

Про нас admin

Перевірте також

На Харківщині очистили 138 км доріг від наслідків російського вторгнення

Щодня на автошляхах області працює від 25 до 30 бригад. Фахівці Служби автомобільних доріг у …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page