Пятница , 2 Июнь 2023
На головну / НОВИНИ / Що й де заборонено курити із одинадцятого липня

Що й де заборонено курити із одинадцятого липня

Коментар в. о. завідувача Красноградської філії ДУ «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб» МОЗ України Зінаїди Сенченко.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, глобальна тютюнова епідемія щороку вбиває понад мільйон людей у світі та майже 13 000 українців, які не є курцями та помирають через хвороби, спричинені вторинним тютюновим димом.

Щоб захистити здоров’я українців (як некурців, так і курців), у грудні минулого року Верховна Рада України ухвалила Закон №1978-IX«Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».

Так, з 11 липня 2022 року законодавством запроваджено додаткові правила щодо захисту бездимного середовища.

Що це означає для курців? Із 11 липня заборонено куріння, вживання та використання:

пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння; трав’яних виробів для куріння; предметів, пов’язаних із їх вживанням; тютюнових виробів; кальянів; електронних сигарет.

Куріння електронних пристроїв для нагрівання тютюну забороняється на рівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених законом громадських місцях.

Перелік місць, де заборонено куріння цих тютюнових та нікотинових виробів, чітко визначено цим документом.

Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, передбачає накладення штрафу на порушника  у розмірі 51-170 гривень. У разі повторного протягом року порушення штраф становить 170-340 грн згідно зі ст. 175-1 КУпАП.

Певні вимоги стосуються і суб’єктів господарювання. Вони повинні створити спеціальні місця для куріння, інформувати відвідувачів про заборону куріння тютюнових виробів, електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну, а в разі порушення та відмови в припиненні – викликати поліцію. За розміщення попільничок (для закладів ресторанного господарства), кальяну або куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів у заборонених місцях передбачено штраф: для суб’єктів господарювання (крім  закладів ресторанного господарства) — у розмірі 1 000 грн, а в разі повторного протягом року порушення — 10 000 грн; для закладів ресторанного господарства — 3 000 грн, а в разі повторного протягом року порушення — 15 000 гривень.

Право на бездимне середовище гарантовано законом, тож якщо некурець бачить порушення, він може ввічливо звернутися до курця з проханням припинити порушення, якщо безпекова ситуація дозволяє; звернутися до адміністрації закладу або установи з вимогою припинити порушення; звернутися до поліції за номером 102;

скласти скаргу до Держпродспоживслужби на заклад, адміністрація якого створює умови для куріння або іншим чином порушує норми бездимного законодавства.

 

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Запрошує «Точка. Спільно UNICEF»

Креативно-ігровий простір у рамках ініціативи  «Точка. Спільно UNICEF» відтепер працює і в Краснограді. Він розташований …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page