Понедельник , 26 Февраль 2024
На головну / НОВИНИ / Запорізьку АЕС знову підключили до мережі

Запорізьку АЕС знову підключили до мережі

Про це повідомляє Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) із посиланням на дані української сторони.
«Українська сторона повідомила МАГАТЕ, що впродовж дня ЗАЕС щонайменше двічі втрачала зв’язок із лінією електропередачі, але зараз вона знову працює. Усі шість енергоблоків залишилися відключеними від мережі і після відновлення повітряної лінії», — йдеться у повідомленні.
Станцію також підключеною до лінії 330 кВ від прилеглої ТЕС, яка може забезпечити резервне електропостачання у разі потреби.
Усі системи безпеки АЕС залишаються працездатними. Інформації про безпосередню причину відключення електроенергії не надходило, повідомили в Агентстві.
«Зазвичай шестиреакторна ЗАЕС має чотири зовнішні лінії електропередачі, але три з них були втрачені раніше під час конфлікту. МАГАТЕ підтримує тісний контакт з Україною та надасть оновлену інформацію, щойно та стане доступною», — наголошується в повідомленні.
Вранці 25 серпня окупанти підпалили ліс на околицях Енергодару, біля золовідвалів ТЕС, що призвело до тимчасового вимкнення останньої лінії, яка з’єднує АЕС із енергосистемою України: ПЛ-750 кВ ЗАЕС – «Дніпровська».
Внаслідок цього два працюючих енергоблоки станції відключилися, а саму АЕС вперше в її історії відключили від енергомережі.
Американський телеканал CNN опублікував супутникові знімки, отримані Planet Labs та Європейським космічним агентством. На них видно пожежу та дим поблизу ЗАЕС.

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Харківщина під ворожими обстрілами

Про наслідки воєнних злочинів росіян на Харківщині за минулу добу повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page