Суббота , 15 Июнь 2024
На головну / НОВИНИ / Щедрий вечір наближається

Щедрий вечір наближається

У ніч з 13 на 14 січня українці традиційно відзначають новий рік за старим стилем. За церковним календарем сьогодні день Преподобної Меланії або Щедрий вечір. За давнім звичаєм  до помешкань навідуються щедрівники, які славлять господарів та їхню родину. Господині готують святкову вечерю. Які наїдки повинні стояти на столі?

На відміну від Святого вечора напередодні Різдва, коли пригощаються пісними стравами, нинішній стіл навпаки повинен бути ситним. Вважається, чим багатшим він буде, тим заможнішим буде рік.

Отже, святкова трапеза у Щедрий вечір, зазвичай складається з куті, ковбас і шинки та інших м’ясних виробів, холодцю, млинців із м’ясом, вареників із картоплею та сиром, голубців, смаженої риби чи оселедця. Також  подають узвар, пампушки.

Народні прикмети радять сьогодні нікому нічого не позичати, інакше потім не уникнеш боргів. Якщо нинішня ніч буде тихою та ясною, то і рік буде щасливим.

 

 

Про нас Лаптєва Наталія

Перевірте також

Зміни до порядку призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам

Управління соціального захисту населення Красноградської районної державної адміністрації інформує, що Урядом прийнято Постанову Кабінету Міністрів …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page