Среда , 7 Июнь 2023
На головну / НОВИНИ / Які вакцини проти COVID-19 доступні в Україні – розповідає головний санітарний лікар

Які вакцини проти COVID-19 доступні в Україні – розповідає головний санітарний лікар

Наразі в Україні наявні три вакцини проти COVID-19. Це – Janssen, CoronaVac і Pfizer.
Про це заявив Головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».
Найкраще країна забезпечена вакциною CoronaVac, в наявності близько 3 млн доз на національному і 2,3 млн – на регіональному рівнях. Її вистачить на 2022 і майже на весь 2023 роки.
Вакцина Janssen надійшла в Україну в серпні 2022 року, її близько 200 тис. доз.
«Ми розраховували, що переважно вона буде використовуватися людьми, які хочуть виїхати за межі країни і їм треба терміново зробити щеплення», – каже Ігор Кузін.
Також почали відновлювати використання вакцини Pfizer. За словами Кузіна, наразі застосвуються нові умови її зберігання: не – 80°C, а від +2 до +8 °C.
«Раніше цю вакцину потрібно було розводити спеціальним розчинником перед щепленням. Тепер вона поставляється повністю готова», – говорить санлікар.
Наприкінці липня Україна отримала 500 тис. доз Pfizer, ще стільки очікується у вересні.
«Отримуємо невеликими партіями. По-перше, у вакцини доволі незначний термін придатності — треба встигнути використати. По-друге, інші країни також чекають на цю вакцину в рамках механізму COVAX», – розповідає Кузін.
Наразі в Україну прийшла нова хвиля захворюваності на COVID-19. За минулий тиждень в країнізафіксували 9,1 тисячі хворих, а за цей – 11,5 тисяч. Також зростає кількість госпіталізацій.

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Запрошує «Точка. Спільно UNICEF»

Креативно-ігровий простір у рамках ініціативи  «Точка. Спільно UNICEF» відтепер працює і в Краснограді. Він розташований …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page