Вторник , 27 Февраль 2024
На головну / НОВИНИ / Місто / Яким буде формат навчання в Харківській області визначать у серпні

Яким буде формат навчання в Харківській області визначать у серпні

Про це зазначив начальник Харківської обласної військової адміністрації (ХОВА) Олег Синєгубов під час вчорашньої з Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом.

Зокрема, у зустрічі взяли участь представники наукової спільноти Харківщини, народні депутати, представники ГУ ДСНС та ГУ Нацполіції в Харківській області. 

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зазначив, що попри щоденні ракетні удари та артилерійські обстріли, новий навчальний рік у школах Харківщини буде розпочато.   

«Навчальний рік завершився в умовах щоденних обстрілів і тимчасової окупації окремих районів області. Незважаючи на цинічну агресію рф, дев’ятикласники та одинадцятикласники отримали документи про освіту українського зразка. Усі діти атестовані. Це стало можливим завдяки спільній роботі керівників закладів освіти, педагогічних працівників, батьків здобувачів, учнів і влади на освітньому фронті», — звернувся до присутніх Сергій Шкарлет.

Також у межах робочої поїздки Міністр освіти і науки відвідав заклади освіти міста Харкова, зокрема й ті, що були пошкоджені внаслідок ракетних обстрілів рф – економічний корпус ХНУ імені В. Н. Каразіна, спорткомплекс НТУ «Харківський політехнічний інститут», ХНПУ імені Г.С. Сковороди, Харківську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №17, житлово-комунальний коледж університету міського господарства імені Бекетова тощо. 

«Боляче дивитися на прояви жорстокості російських окупантів. Учні зруйнованих шкіл були переможцями міжнародних олімпіад і турнірів, отримували стипендії Президента України та демонстрували високі результати. За спинами учнів завжди стояли надзвичайно професійні вчителі», — сказав Сергій Шкарлет.

Окрім підготовки до початку навчального року, під час зустрічі обговорили безпекову ситуацію в регіоні. Як зазначив начальник ХОВА, Харківщина потерпає від щоденних обстрілів окупантів, які цілеспрямовано знищують, зокрема, і освітню інфраструктуру.

«Із 715 закладів загальної середньої освіти області повністю зруйновано 17, а 210 шкіл пошкоджено. Крім того, 150 закладів загальної освіти опинилися на тимчасово окупованій території», — повідомив Олег Синєгубов.

Очільник ХОВА зауважив, що окупанти також пошкодили 21 заклад вищої освіти та повністю зруйнували 2 заклади профтехосвіти і пошкодили 16. 

 «Ворог намагається позбавити нас майбутнього, але ми не дамо йому цього зробити. Переконаний, що попри усі труднощі Харківщина належним чином буде готова до наступного навчального року. І наші діти, як і раніше, отримуватимуть освіту на одному з найкращих в Україні рівнів», — наголосив Олег Синєгубов.

Народний депутат Павло Якименко у свою чергу зауважив, що забезпечення безпеки освітнього процесу – це одне з пріоритетних завдань для всіх представників влади Харківщини. 

«Ми не маємо права наражати життя і здоров’я наших дітей на небезпеку і водночас не маємо права через війну позбавити їх можливості здобувати освіту, оскільки це дуже ускладнить їхнє майбутнє життя. Впевнений і представникиХОВА, і народні депутати, і керівники різних рівнів зроблять все можливе, щоб з першого вересня наші діти мали можливість навчатися, не наражаючи себе на ризик», — заявив він.

Насамкінець Міністр освіти і науки вручив відзнаки науковцям закладів вищої освіти Харківської області.          

Про нас Касьянова Світлана

Перевірте також

Харківщина під ворожими обстрілами

Про наслідки воєнних злочинів росіян на Харківщині за минулу добу повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page