Понедельник , 26 Февраль 2024
На головну / НОВИНИ / У ЗСУ повідомили, як проводитимуть мобілізацію після продовження воєнного стану

У ЗСУ повідомили, як проводитимуть мобілізацію після продовження воєнного стану

Після того, як Верховна Рада підтримає продовження дії воєнного стану, в Україні проводитимуть мобілізацію чоловіків згідно до потреб армії. Про це розповів начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.

За його словами, мобілізаційний процес не припиняється і триватиме до закінчення воєнного стану.

«Мобілізація безпосередньо залежить від потреб у доукомплектуванні військових частин. Навіть якщо ситуація на фронтах буде ускладнюватися, всі завдання по мобілізації будуть виконані», — зазначив Горбач у інтерв’ю виданню liga.net.

Він зазначив,що у порівнянні з лютим, на сьогодні потреби в доукомплектуванні військових частин знизилися в десятки разів. Однак, як зазначив Горбач, добровольців йти у військо на сьогодні поменшало.

Черговість призову залежить від кваліфікаційних навичок призовників, а також від того, скільки військовослужбовців потрібно в ту чи іншу військову частину. Перевага зазвичай надається резервістам та колишнім учасникам АТО та ООС. Можуть призвати і особу без бойового досвіду, проте направляти в зону бойових дій без підготовки не мають права. На сьогодні через активні бойові дії навчання проводяться у скорочені терміни — від 7 до 20 днів.

Раніше в Раді зареєстрували законопроект про добровільну мобілізацію осіб за 60 років. Така людина має добровільно звернутися в центр комплектування. А військкомат зможе відновити людину на обліку, після чого призовник зможе підписати контракт з ЗСУ та почати виконувати бойові завдання.

Головна мета запропонованого документа — дати центрам комплектування майорів, підполковників та полковників з досвідом та якісних солдатів, сержантів і не лише їх, які будуть об’єктивно корисними.

За даними командувача Оперативного Командування «Південь» генерал-майора Андрія Ковальчука, до ЗСУ вже мобілізовано пів мільйона чоловіків. Ще стільки ж можуть призвати.

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Харківщина під ворожими обстрілами

Про наслідки воєнних злочинів росіян на Харківщині за минулу добу повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page