Вторник , 30 Май 2023
На головну / НОВИНИ / Рятувальники розповіли, як правильно використовувати генератори

Рятувальники розповіли, як правильно використовувати генератори

Під час відключень електрики все більше жителів Харківської області використовують генератори.

Генератор є об’єктом небезпеки, при неправильній експлуатації він може зайнятися або вибухнути. Про це повідомив начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС у Харківській області Сергій Колосовський.

«На сьогодні ми всі відчуваємо відключення електроенергії, почастішали випадки використання бензинових та дизельних електрогенераторів. Насамперед що потрібно знати — це об’єкт небезпеки. В ньому все зібрано до кучі: і горюча рідина, і електричний струм, і все це вкупі може привести до пожежі, вибуху», — пояснив Колосовський.

Щоб запобігти надзвичайній ситуації, необхідно встановлювати генератори тільки на свіжому повітрі, краще розміщувати під навісом. Якщо це приміщення, то у ньому не повинно бути горючих матеріалів і рідин.

Обов’язково потрібно проводити примусову вентиляцію, оскільки вихлопні гази, що виділяють генератори, є небезпечними. При виникненні пожежі в генераторі слід знеструмити його та звернутися до ДСНС.

«Якщо виникла пожежа на генераторі, що найперше потрібно зробити: знеструмити його, викликати за телефоном «101» пожежну охорону, потім вжити всіх заходів для гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння — вогнегасниками», — розповів Сергій Колосовський.

 

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Запрошує «Точка. Спільно UNICEF»

Креативно-ігровий простір у рамках ініціативи  «Точка. Спільно UNICEF» відтепер працює і в Краснограді. Він розташований …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page