Пятница , 23 Февраль 2024
На головну / НОВИНИ / Рятувальники розповіли, як правильно використовувати генератори

Рятувальники розповіли, як правильно використовувати генератори

Під час відключень електрики все більше жителів Харківської області використовують генератори.

Генератор є об’єктом небезпеки, при неправильній експлуатації він може зайнятися або вибухнути. Про це повідомив начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС у Харківській області Сергій Колосовський.

«На сьогодні ми всі відчуваємо відключення електроенергії, почастішали випадки використання бензинових та дизельних електрогенераторів. Насамперед що потрібно знати — це об’єкт небезпеки. В ньому все зібрано до кучі: і горюча рідина, і електричний струм, і все це вкупі може привести до пожежі, вибуху», — пояснив Колосовський.

Щоб запобігти надзвичайній ситуації, необхідно встановлювати генератори тільки на свіжому повітрі, краще розміщувати під навісом. Якщо це приміщення, то у ньому не повинно бути горючих матеріалів і рідин.

Обов’язково потрібно проводити примусову вентиляцію, оскільки вихлопні гази, що виділяють генератори, є небезпечними. При виникненні пожежі в генераторі слід знеструмити його та звернутися до ДСНС.

«Якщо виникла пожежа на генераторі, що найперше потрібно зробити: знеструмити його, викликати за телефоном «101» пожежну охорону, потім вжити всіх заходів для гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння — вогнегасниками», — розповів Сергій Колосовський.

 

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Харківщина під ворожими обстрілами

Про наслідки воєнних злочинів росіян на Харківщині за минулу добу повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page