Четверг , 22 Февраль 2024
На головну / НОВИНИ / Мобілізація в Україні: чи можна ігнорувати повістку, якщо є «білий» квиток

Мобілізація в Україні: чи можна ігнорувати повістку, якщо є «білий» квиток

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, які введені через повномасштабне військове вторгнення Росії. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, але є деякі виключення. Зокрема, деякі чоловіки мають «білий» квиток. Про що це свідчить?

«Білий» квиток підтверджує придатність або непридатність людини до військової служби за станом здоров’я. Також у документі може бути вказана тимчасова непридатність або обмежена придатність до військової служби.

Експерти зазначають, що отримати повістку можуть і власники «білого» квитка, але це не означає, що людину відразу призвуть до армії. Найчастіше перша повістка видається з метою уточнення даних про військовозобов’язаного.

Якщо військовозобов’язаний, якого повністю зняли з обліку, отримав повістку, наприклад, після зміни місця проживання, то йому все одно слід прийти до територіального центру комплектування. Це необхідно для того, щоб пред’явити  документи, що підтверджують зняття з військового обліку.

Особи, які до війни вважалися обмежено придатними чи непридатними у мирний час, зараз  теж підлягають мобілізації. Їх можуть залучати до служби у тилових підрозділах та штабах. Втім, у цьому випадку все індивідуально та залежить від стану здоров’я та висновків медкомісії.

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Харківщина під ворожими обстрілами

Про наслідки воєнних злочинів росіян на Харківщині за минулу добу повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page