Суббота , 2 Март 2024
На головну / НОВИНИ / Зростання мінзарплати у 2023 році: в Мінсоцполітики поділились планами

Зростання мінзарплати у 2023 році: в Мінсоцполітики поділились планами

Нова очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович заявила, що її міністерству вигідне підвищення мінімальної заробітної плати. Однак при цьому необхідно консультуватися з роботодавцями, оскільки зарплату платити їм. Про це вона заявила в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

На питання про те, чи відбудеться заплановане підвищення мінімальної зарплати в жовтні до 6,7 тис. грн, вона відповіла: «Сьогодні питання зайнятості, праці, зокрема й питання мінімальної заробітної плати, перебувають у віданні Міністерства економіки. Я можу прогнозувати, що ми будемо дотримуватися цих гарантій, але нам потрібно буде проводити консультації з роботодавцями».

За словами міністерки, з одного боку мінімальна зарплата є гарантією для людей, але з іншого боку – це фіскальний маркер, бо з підвищенням збільшується кількість податків.

«Для Міністерства соціальної політики збільшення мінімальної заробітної плати вигідно, тому що одразу збільшуються відрахування до Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування та інших наших фондів. Але наскільки це можливо і підйомно для роботодавців — потрібно консультуватися. Сьогодні таке підвищення закладено в бюджеті, і якщо цього не змінити, то воно виконуватиметься. Чи буде внесено проєкт змін до бюджету з тим, щоб заморозити цю цифру, я ще не знаю», — зазначила вона.

Щодо підвищення мінімальної зарплати наступного року міністерка заявила, що це питання взаємодії та розмови з бізнесом.

«Якщо ми будемо розуміти, що бізнесу дуже важко, і вони «не потягнуть» серйозного збільшення, то ми будемо шукати можливості підвищувати соціальні стандарти в інші способи. Зокрема так, як це робимо зараз у співпраці з міжнародними організаціями й додатковими виплатами», — констатувала Жолнович.

Як повідомлялося, мінімальна зарплата з 1 січня 2022 року становить 6,5 тис. грн, а з 1 жовтня має підвищитися до 6,7 тисячі гривень.

 

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Харківщина під ворожими обстрілами

Про наслідки воєнних злочинів росіян на Харківщині за минулу добу повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page