Вторник , 27 Февраль 2024
На головну / НОВИНИ / Духовенство УПЦ і ПЦУ узгодило «декларацію порозуміння»

Духовенство УПЦ і ПЦУ узгодило «декларацію порозуміння»

Представники духовенства Православної Церкви України та Української Православної Церкви узгодили «декларацію порозуміння» і закликали ієрархів розпочати офіційний діалог між УПЦ і ПЦУ.

Про це повідомив ректор відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості о. Георгій Коваленкоу Facebook:»За результатами першої зустрічі духовенства УПЦ і ПЦУ 05.07.2022 р.

Ми, предст авники духовенства Української Православної Церкви та Православної Церкви України, що зібралися в стінах Святої Софії для діалогу щодо перспектив єдності українського Православ’я, прагнучи до єдності у Христі, яку Він Сам хотів бачити у своїх учнях і про яку молився Отцю: «щоб єдине були, як єдине і Ми» (Ів. 17:22);

виконуючи апостольську настанову «зберігати єдність духу в союзі миру» (Еф. 4:3);

визнаючи загальне прагнення українського суспільства до єдності Православ’я;

вважаючи єдність українського Православ’я неодмінною умовою єдності народу і запорукою стабільності держави;

бажаючи сприяти розвитку широкого діалогу між гілками Православ’я в Україні;

вважаючи, що такий діалог сприятиме установленню взаєморозуміння і налагодженню стосунків як між церковними громадами різних конфесій, так і між вірянами».

Представники духовенства повідомили, що у міжконфесійних стосунках вбачають єдність поглядів «у засудженні війни, яку розв’язала путінська Росія проти суверенного народу України».

Також у ПЦУ і УПЦ засуджують деструктивну позицію Московської патріархії, яка «перетворилася на «прислугу» путінського режиму і благословляє російських агресорів на кровопролиття».

Представники церков також відмовилися від «агресії, стереотипів, упередженості й мови ультиматумів та ворожнечі у спілкуванні один з одним та в публічному просторі».

«Закликаємо наших ієрархів розпочати офіційний діалог між УПЦ і ПЦУ вже до Дня Хрещення Київської Русі-України, який минулоріч був визначений як День української державності», — йдеться в декларації.

Коваленко додав, що декларація відкрита до підписання і обговорення духовенством і вірними УПЦ та ПЦУ.

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Харківщина під ворожими обстрілами

Про наслідки воєнних злочинів росіян на Харківщині за минулу добу повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page