Пятница , 2 Июнь 2023
На головну / НОВИНИ / Духовенство УПЦ і ПЦУ узгодило «декларацію порозуміння»

Духовенство УПЦ і ПЦУ узгодило «декларацію порозуміння»

Представники духовенства Православної Церкви України та Української Православної Церкви узгодили «декларацію порозуміння» і закликали ієрархів розпочати офіційний діалог між УПЦ і ПЦУ.

Про це повідомив ректор відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості о. Георгій Коваленкоу Facebook:»За результатами першої зустрічі духовенства УПЦ і ПЦУ 05.07.2022 р.

Ми, предст авники духовенства Української Православної Церкви та Православної Церкви України, що зібралися в стінах Святої Софії для діалогу щодо перспектив єдності українського Православ’я, прагнучи до єдності у Христі, яку Він Сам хотів бачити у своїх учнях і про яку молився Отцю: «щоб єдине були, як єдине і Ми» (Ів. 17:22);

виконуючи апостольську настанову «зберігати єдність духу в союзі миру» (Еф. 4:3);

визнаючи загальне прагнення українського суспільства до єдності Православ’я;

вважаючи єдність українського Православ’я неодмінною умовою єдності народу і запорукою стабільності держави;

бажаючи сприяти розвитку широкого діалогу між гілками Православ’я в Україні;

вважаючи, що такий діалог сприятиме установленню взаєморозуміння і налагодженню стосунків як між церковними громадами різних конфесій, так і між вірянами».

Представники духовенства повідомили, що у міжконфесійних стосунках вбачають єдність поглядів «у засудженні війни, яку розв’язала путінська Росія проти суверенного народу України».

Також у ПЦУ і УПЦ засуджують деструктивну позицію Московської патріархії, яка «перетворилася на «прислугу» путінського режиму і благословляє російських агресорів на кровопролиття».

Представники церков також відмовилися від «агресії, стереотипів, упередженості й мови ультиматумів та ворожнечі у спілкуванні один з одним та в публічному просторі».

«Закликаємо наших ієрархів розпочати офіційний діалог між УПЦ і ПЦУ вже до Дня Хрещення Київської Русі-України, який минулоріч був визначений як День української державності», — йдеться в декларації.

Коваленко додав, що декларація відкрита до підписання і обговорення духовенством і вірними УПЦ та ПЦУ.

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Запрошує «Точка. Спільно UNICEF»

Креативно-ігровий простір у рамках ініціативи  «Точка. Спільно UNICEF» відтепер працює і в Краснограді. Він розташований …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page