Вторник , 4 Октябрь 2022
На головну / НОВИНИ / В Україні стартує інфраструктурний етап медреформи: що зміниться для українців

В Україні стартує інфраструктурний етап медреформи: що зміниться для українців

В Україні починається новий, інфраструктурний етап медреформи. У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, які зміни чекатимуть на лікарів і пацієнтів на цьому етапі.

Згідно з новим підходом, мережу закладів охорони здоров’я в області, об’єднану в один госпітальний округ, буде додатково поділено на госпітальні кластери. Під час поділу враховуватимуться:

  • межі адміністративно-територіальних одиниць;
  • географічні особливості регіону та стан автомобільних доріг;
  • поточні й прогнозовані демографічні показники чисельності населення, структури захворюваності та смертності;
  • оптимальні клінічні маршрути пацієнтів задля своєчасного доступу до медичної і реабілітаційної допомоги, що ґрунтується на принципах доказової медицини;
  • навантаження на медичних працівників і фахівців із реабілітації.

За видами медичної допомоги, яку надають у закладах охорони здоров’я госпітального кластера, мережу установ поділять на надкластерні,  кластерні та загальні лікарні.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко наголосив, що такий підхід дозволяє «остаточно прощатися із «совком»» у підходах до формування мережі лікарень, їх візуальному сприйнятті та матеріально-технічному оснащені.

«Формування мережі лікарень у госпітальному окрузі за кластерним принципом чітко визначить, в яких лікарнях яке обладнання і в якій кількості повинно бути. І саме на ці лікарні, і на це обладнання буде сфокусований пріоритет в плані відновлення України. Ми продовжуємо реалізувати наш базовий принцип: лікарні повинні бути однаково комфортні як для пацієнта, так і для медичного працівника», — наголосив він.

Так, найпростіші випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. Такі лікарні розташовуватимуться з розрахунку один медичний заклад на 50-80 тисяч населення. 

У складніших випадках пацієнта доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги. 

«Новий підхід також передбачає, що медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням, відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі», — додає міністр.

Як приклад він наводить встановлення дорогого ангіографа: у загальній лікарні його вмикатимуть раз на тиждень чи навіть місяць, тоді як у кластерному закладі це обладнання працюватиме постійно, а отже використовуватиметься ефективніше.

Госпітальне планування дозволить спростити доступ пацієнта до медичних послуг, покращити їхню якість та ефективно використовувати ресурси, підсумував Ляшко.

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Осіннього призову в Україні не буде

Тридцятого вересня Президент України Володимир Зеленський підписав указ №678/2022 про внесення змін до указу від …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page