Воскресенье , 14 Апрель 2024
На головну / СУСПІЛЬСТВО / Сьомого червня християни східного обряду святкують Трійцю

Сьомого червня християни східного обряду святкують Трійцю

Одне з найбільших свят православного календаря символізує єдність Бога Отця, Сина та Святого Духа. Воно присвячене описаному в Новому Завіті сходженню Святого Духа на учнів Христа, коли вони зібралися в Єрусалимі разом з Дівою Марією і вірянами в будинку на пагорбі Сіон. Трійця завжди відзначається на 50-й день після Великодня і, як і Світле Господнє Воскресіння, припадає на неділю.

Зелений колір є символом свята. Традиційно напередодні господині наводять лад у оселях та прикрашають помешкання свіжими ароматними травами — м’ятою, чабером, мелісою та іншими, а також гілочками дерев і кущів. Невипадково друга назва Трійці — Зелена неділя. 

Цього дня в храмах відбуваються урочисті богослужіння. Також прийнято відвідувати місця поховань рідних і близьких людей. Через жорсткий карантин, спричинений коронавірусом, цьогоріч чимало вірян не відвідали поховання під час поминального тижня. Це можна зробити сьогодні, але за умови виконання запобіжних заходів — у захисних масках та з дотриманням безпечної дистанції. Нагадаємо, карантинні обеження поки не скасували, а тільки послабили. Наразі вони діють до 22 червня, але ця тривалість може бути змінена.

 

Про нас admin

Перевірте також

Харківщина під ворожими обстрілами

Про наслідки воєнних злочинів росіян на Харківщині за минулу добу повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page