Два тижні карантину позаду. Як обмеження вплинули на навчальний процес, запитали в керівників місцевих закладів вищої освіти та професійного ліцею.
– Навчання відбувається дистанційно. Кожен викладач обрав зручний формат спілкування зі студентами. Хлопці та дівчавта отримують завдання за індивідуальним планом, виконують домашні завдання, пишуть контрольні та здобувають оцінки, – розповів директор Красноградського коледжу КЗ “Харківська гуманітарно-педагогічна академія” ХОР Сергій Рябокінь.
Результати роботи педагоги занотовують,а вже після карантину виставлять в журнали. Напевно, що для невипускних курсів засвоєння навчального матеріалу з окремих тем і практична підготовка буде перенесена на наступний рік. Також Міністерство освіти і науки України анонсувало внесення змін до правил прийому на навчання, які будуть відомі згодом.
Проводити практичні заняття в динамічному режимі після закінчення карантинних обмежень планують і в аграрно-технічному коледжі ім. Ф. Я. Тимошенка.
– Наразі студенти денної та заочної форм навчання опановують матеріал віддалено, так само пишуть курсові роботи, готуються до іспитів, – говорить керівник навчального закладу Валентин Кіяшко. – Але практичний курс орієнтований на відпрацювання певних умінь. Управління технікою та її технічне обслуговування “на пальцях” не вивчиш. Тому практику доведеться наздоганяти.
За словами Валентина Кіяшка, після відновлення роботи коледжу в звичайному режимі навчальний план буде скоригований, аби надолужити пропущене.
– Попри карантин навчання в коледжі не зупинилося. Педагоги взаємодіють зі студентами дистанційно, формують завдання, консультують та пояснюють матеріал, – повідомила директор медичного коледжу Олександра Мужевська. – Керівники та старости груп стежать, аби вчасно оновлювався розклад і кожен був задіяний у начальному процесі.
Олександра Мужевська зауважила, важливо, аби всі умови карантину дотримувалися й студенти залишалися здоровими. У навчальному закладі проводяться всі необхідні запобіжні заходи щодо протидії коронавірусу. Аудиторії чекають повернення хлопців і дівчат.
Так само учнів очікують і в професійному ліцеї.
– Уроки проводяться онлайн, стипендія виплачується і ми налаштовані, що невдовзі життя і навчання повернеться в звичне русло, – сподівається директорка профліцею Наталія Мирошниченко. – Певні, що у вересні/жовтні відбудеться черговий набір учінів на навчання. Тепер головне бути відповідальним і зупинити поширення СOVID-19.