Неділя , 23 Січень 2022
На головну / НОВИНИ / З вересня виробників харчів зобов’яжуть працювати на принципах НАССР

З вересня виробників харчів зобов’яжуть працювати на принципах НАССР

Так скорочено називається система контролю рівня безпечності продукції в процесі її виробництва (Hazard Analysis and Critical Control Point), схвалена Європейським Союзом (Директива 93/43/ЄС «Про гігієну харчових продуктів») та Комісією харчового кодексу ( ООН-Codex Alimentarius).

Згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 590 від 01.10.2019 р., всі малі підприємства незалежно від виду харчової продукції, яку вони виробляють, до 20 вересня нинішнього року повинні запровадити у себе НАССР, — нагадує районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.

За недотримання цих вимог передбачені штрафи. Зокрема, для юридичних осіб — від 96 до 240 тис. грн., фізичних осіб-підприємців — від 9,6 тис. грн до 48 тис. гривень.

Водночас сертифікація НАССР є необов’язковою.

Торік у квітні набув чинності ЗУ «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин». Тож фахівці Держпродспоживслужби перевірятимуть підприємства  щодо впровадження HACCP.

Законотворці вважають, що робота на засадах цієї системи забезпечить умови виробництва харчових продуктів відповідно до міжнародних норм. Своєю чергою це дозволить виробникам розширити свою діяльність і вийти на нові ринки збуту.

Про нас Лаптєва Наталія

Перевірте також

Головний приз із розіграшу серед річних передплатників “Вістей Красноградщини” поїхав додому

Володаркою мікрохвильової печі SAMSUNG стала жителька Краснограда Ольга Зебзеєва. Подарунок у редакції газети забрав її …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page