Пятница , 23 Февраль 2024
На головну / НОВИНИ / На звільнені територія Харківської області не пускатимуть без перепустки

На звільнені територія Харківської області не пускатимуть без перепустки

Із 1 жовтня армія та поліція обмежать в’їзд до деокупованих міст та сіл Харківської області.
Це стосується, насамперед, волонтерських організацій і пов’язано з фільтраційними заходами, які проводитимуться на місцях, а також розмінуванням територій.
«На деокупованих територіях потрібно налагоджувати велику кількість процесів. На жаль, ми стикаємось з випадками, що того, що там процвітав колабораціонізм. Ще перебувають на тій території люди, що здійснювали злочини проти держави. Необхідно провести фільтраційні заходи, а також розмінування, бо кожного дня практично ми стикаємось з такими випадками, що люди відходять з дороги і потрапляють під дію вибухонебезпечних пристроїв», — заявив директор Департаменту цивільного захисту населения Харківської області Іван Сокол.
Волонтерам необхідно буде заповнити заяву. Отримати зразок можна, звернувшись у Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. У заяві необхідно вказати вид волонтерської діяльності, сторінку організації в соцмережах. Інформацію перевірятиме Служба безпеки України.
«Нам потрібно розуміти, хто і з якою метою їде. Ми повинні аналізувати потоки цієї допомоги», — пояснив голова волонтерського Координаційного центру Євген Коляда.
Перепустка не даватиме гарантії пропуску на деокуповані території. Остаточне рішення прийматимуть військові та поліцейські на блокпостах.
Зараз потрапити до звільнених міст та сіл, окрім представників влади, силових структур та волонтерів, можуть лише громадяни, які мають місцеву реєстрацію.

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Харківщина під ворожими обстрілами

Про наслідки воєнних злочинів росіян на Харківщині за минулу добу повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page