Вторник , 27 Февраль 2024
На головну / СУСПІЛЬСТВО / Сьомого червня християни східного обряду святкують Трійцю

Сьомого червня християни східного обряду святкують Трійцю

Одне з найбільших свят православного календаря символізує єдність Бога Отця, Сина та Святого Духа. Воно присвячене описаному в Новому Завіті сходженню Святого Духа на учнів Христа, коли вони зібралися в Єрусалимі разом з Дівою Марією і вірянами в будинку на пагорбі Сіон. Трійця завжди відзначається на 50-й день після Великодня і, як і Світле Господнє Воскресіння, припадає на неділю.

Зелений колір є символом свята. Традиційно напередодні господині наводять лад у оселях та прикрашають помешкання свіжими ароматними травами — м’ятою, чабером, мелісою та іншими, а також гілочками дерев і кущів. Невипадково друга назва Трійці — Зелена неділя. 

Цього дня в храмах відбуваються урочисті богослужіння. Також прийнято відвідувати місця поховань рідних і близьких людей. Через жорсткий карантин, спричинений коронавірусом, цьогоріч чимало вірян не відвідали поховання під час поминального тижня. Це можна зробити сьогодні, але за умови виконання запобіжних заходів — у захисних масках та з дотриманням безпечної дистанції. Нагадаємо, карантинні обеження поки не скасували, а тільки послабили. Наразі вони діють до 22 червня, але ця тривалість може бути змінена.

 

Про нас admin

Перевірте також

Харків атакували ворожі ракети і шахеди

Про ситуацію на Харківщині на 31 грудня розповів начальник ХОВА Олег Синєгубов. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page