Среда , 21 Февраль 2024
На головну / НОВИНИ / Пошуківці «Фенікс-К» підняли із землі останки десяти червоноармійців

Пошуківці «Фенікс-К» підняли із землі останки десяти червоноармійців

Поховання воїнів періоду Другої світової  слідопити знайшли з початку нинішнього року на території Полтавського лісу, де свого часу йшли запеклі бої за визволення Краснограда.

— На жаль іменних медальойнів разом із останками не знайдено. Зате особисті речі свідчать, що всі загиблі були вояками радянської армії та полягли в боях у 1942 чи 1943 роках, — розповів голова громадської молодіжної пошукової організації «Фенікс-К» Сергій Гладков. — Ми планували провести церемонію захоронення у День перемоги 9 травня 2020-го на території Братської могили в селі Піщанка. Але через карантин вона відтерміновується.  Можливо, організуємо її  22 червня — у роковини початку війни на теренах колишнього СРСР  чи 19 вересня — у День визволення Красноградщини від нацистів. З остаточною  датою визначимося в залежності від епідеміологічної ситуації щодо поширення коронавірусу.

Нагадаємо, торік 19 вересня завдяки пошуківцям вічний спокій у братському похованні в Піщанці знайшов ще один невідомий боєць Червоної армії. Тоді ми писали, що на рахунку слідопитів було 23 такі сумні знахідки. Тепер ця цифра збільшилася до 33.

Учасники «Фенікс-К» певні, війна триває доти, поки упокоєння не знайде останній загиблий солдат. Це змушує їх продовжувати пошуки.

Фото з архіву ГМПО «Фенікс-К»

 

Про нас admin

Перевірте також

Харківщина під ворожими обстрілами

Про наслідки воєнних злочинів росіян на Харківщині за минулу добу повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page