Суббота , 15 Июнь 2024
На головну / ЗДОРОВ'Я / Красноградцям нагадують про необхідність вакцинації від небезпечних хвороб

Красноградцям нагадують про необхідність вакцинації від небезпечних хвороб

З таким зверненням під час сесії районної ради, 31 жовтня, виступила заступник директора КНП  «Центр первинної медико-санітарної допомоги Красноградського району» Руслана Равлюк. Лікарка доповідала про виконання програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних захворювань.

— Вакцинація дітей та дорослого населення здійснюється відповідно до Національного календаря щеплень від десяти інфекційних недугів, — зазначила фахівець. — Вакцин достатньо, в обмеженій кількості — лише від кору, паротиту та краснухи.

За словами лікарки, в Україні почастішали випадки захворювання на дифтерію. Ревакцинація від цієї недуги для дорослих проводиться щодесять років — у 26, 36 та 46. Ця небезпечна хвороба лікується спеціальною сироваткою. На одного пацієнта потрібно 15 доз. В області їх мають лише вісім. Хоча на Харківщині пацієнтів із таким діагнозом наразі немає, краще завчасно зробити щеплення.

Уже зараз можна вакцинуватися й від грипу. Медики прогнозують, що в Україні цього епідсезону циркулюватимуть чотири штами захворювання. Тож краще убезпечити себе. Адже імунітет після щеплення формується упродовж двох тижнів.

За словами Руслани Равлюк, останніми роками кількість охочих вакцинуватися збільшується. Можливо, певний позитивнй ефект в цьому відіграла епідемія кору. Фахівець також нагадала, що відповідно до законодавства, дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів не дозволяється. Вимога стосується всіх без виключення. При міській амбулаторії загальної практики сімейної медицини створено комісію з питань проведення щеплень, яка розглядає усі проблемні випадки.

Про нас Лаптєва Наталія

Перевірте також

Красноградські медики отримали автівку швидкої медичної допомоги

Сьогодні Красноградському відділенню екстреної (невідкладної) медичної допомоги начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов передав …

Один коментар

  1. Прививки то платные небось?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page