Воскресенье , 1 Октябрь 2023
На головну / НОВИНИ / КОМУ І ЯК ПЕРЕРАХУЮТЬ ПЕНСІЇ

КОМУ І ЯК ПЕРЕРАХУЮТЬ ПЕНСІЇ

Першого квітня, на засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено постанову «Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».

Рішенням Уряду передбачено, що з 01 квітня 2020 року буде встановлено щомісячну компенсаційну виплату до пенсії в розмірі до 500 гривень пенсіонерам, яким виповнилося 80 років. Такі виплати буде встановлено пенсіонерам зазначеного віку, у яких пенсія не перевищує середньомісячного заробітку в Україні, з якого сплачено страхові внески  та який враховується для  обчислення пенсії за 2019 рік —  9 тисяч 205 гривень 19 копійок.

Тим пенсіонерам, кому 80 років виповниться після 01 квітня 2020 року, щомісячна компенсація буде встановлюватись з дати досягнення такого віку.

Крім того, якщо пенсіонер віком старше 80 років отримує пенсію за Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування » і  має страховий стаж не менше 25 років чоловік або 20 років жінка, то після встановлення  компенсаційної виплати розмір пенсії не може бути нижче 2 тисяч 600 гривень.

Виплати пенсій цій категорії громадян розпочнеться щонайпізніше з сьомого квітня цього року.

Також Пенсійному фонду України доручено у квітні 2020 року забезпечити проведення виплати одноразової грошової допомоги в сумі однієї тисячі гривень пенсіонерам, пенсія яких не перевищує 5 тисяч гривень.

Виплату розпочнуть невідкладно після внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Окрім того, визначено проведення індексації пенсій у 2020 році з першого травня.

Виплата перерахованих пенсій, компенсацій, грошової допомоги буде проведена в установленому порядку виплати пенсії пенсіонерам  через уповноважені банки або доставлена додому листоношами АТ «Укрпошта».

 

Про нас Касьянова Світлана

Перевірте також

Читайте в номері газети «Вісті Красноградщини»

15 вересня 2023

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page