Формат навчання залежатиме від безпекової ситуації в країні і може бути змінений у будь-який час.
Міністерство освіти та науки розробило декілька моделей для початку навчального року.
Про це повідомив перший заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко в ефірі інформаційного телемарафону.
«Міністерство науки та освіти розробило декілька моделей для початку навчального року. Найголовніше, це залежить від безпекової ситуації в країні. Завдяки ЗСУ ми впевнені у нашій перемозі, але ми не маємо забувати про те, що є тимчасово окуповані області або ті, де відбуваються бойові дії, що безпосередньо несуть загрозу для життя і здоров’я всіх слухачів та учасників освітнього процесу», — сказав Вітренко.
Він зазначив, що для тимчасово окупованих територій та тих, які знаходяться на лінії розмежування, передбачено виключно онлайн навчання.
«Якщо, відповідно до наказу Мінреінтеграції, територія є тимчасово окупованою, то там навчальний рік розпочнеться в онлайн форматі. Якщо територія є особливо небезпечною, тобто це лінія розмежування плюс 40-60 км, це та територія, яка може бути під впливом артилерійського вогню, то там також буде онлайн освіта. Школа є територією безпеки і, якщо небезпечна територія, то навчання відбуватиметься винятково онлайн», — акцентував Вітренко.
Він додав, що в тих регіонах країни, де дозволяє безпекова ситуація, для слухачів освіти та учасників освітнього процесу розглядається декілька варіантів і серед них офлайн навчання.
«Міністерство освіти та науки робить все, щоб у кожної людини був вибір. Тому ми маємо враховувати думку і тих людей, які за офлайн навчання, і тих, хто за онлайн. Ми формуємо такі пропозиції, які дозволять будь-якого часу змінити форму навчання. Тобто, чи то люди захочуть онлайн, чи офлайн. Не потрібно хвилюватися — нікого не відрахують. У нас в країні зараз йдуть військові дії, тому кожне рішення має дійсно бути зумовлено безпекою», — підкреслив Вітренко.