Неділя , 23 Січень 2022
На головну / СУСПІЛЬСТВО / 04 грудня — введення в храм Пресвятої Богородиці

04 грудня — введення в храм Пресвятої Богородиці

Це одне з двунадесятих свят християнського календаря. Віряни західного обряду відзначають його 21 листопада, а східного — 04 грудня. У народі цей день ще іменується Третя Пречиста.

Історія виникнення свята пов’язана з важливою подією. Батьки Діви Марії Іоаким та Анна не мали дітей. Вони просили Господа послати їм маля і пообіцяли віддати його до Єрусалимського храму. Невдовзі у пари народилася дівчинка, яку нарікли Марією. Коли їй виповнилося три роки, батьки відвели її до храму. Там вона жила та навчалася до заручин із Йосипом. 

У народі цей день також вважають воротами зими. Помітили, якщо на Третю Пречисту помітно холодає, то і зима буде суворою. Віднині та до свята Благовіщення ( 25 березня/07 квітня) традиційно не проводилися будь-які польові роботи. Вважалося, що земля повинна відпочити.

Нагадаємо, Першою Пречистою називають свято Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня), Друга Пречиста — Різдво Богородиці (21 вересня).

Про нас admin

Перевірте також

Педагоги з Красноградської громади продовжать участь у наступному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022»

За результатами вибіркового І туру професійного змагання таке право отримали три викладачі закладів загальної середньої …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page