Середа , 18 Травень 2022
На головну / НОВИНИ / Уряд ініціював мораторій на підвищення тарифів для населення

Уряд ініціював мораторій на підвищення тарифів для населення

Кабінет міністрів на засіданні у вівторок, 10 травня, схвалив три законопроєкти, які передбачають встановлення мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги на період воєнного стану та 6 місяців після його завершення.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, відкриваючи засідання Кабміну, повідомляє пресслужба уряду.

“Уряд подасть до Верховної Ради законопроєкти, які передбачають мораторій на підвищення тарифів на період воєнного стану та 6 місяців після його завершення. Тарифи на газ та його розподіл, а також на тепло й гарячу воду не будуть зростати. У ці складні дні будь-яке підвищення тарифів точно не на часі”, – наголосив голова уряду.

Шмигаль додав, що у рамках цих законів буде визначено компенсаторні механізми, які дозволять підтримувати належний рівень критичної інфраструктури та її відновлення.

Як уточнив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Телеграм, на своєму засіданні Кабмін з метою реалізації цієї ініціативи схвалив три законопроєкти. 

Зокрема, проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення стабільного функціонування ринку природного газу протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення” визначає комплекс заходів, спрямованих на збалансування податкового навантаження на суб’єктів ринку природного газу, а також теплогенеруючі та теплопостачальні організації.

“Пропонується на тимчасовій основі встановити особливості оподаткування відповідних операцій та оптимізувати податкове навантаження на учасників взаєморозрахунків: побутових споживачів в частині ПДФО та суб’єктів відповідних ринків в частині ПДВ та податку на прибуток підприємств”, – пояснив Мельничук.

Ще один схвалений на засіданні уряду проєкт закону “Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та післявоєнного відновлення” власне і передбачає запровадити мораторій на підвищення цін та тарифів на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану на всій території України та протягом 6 місяців після після його припинення або скасування.

“Зокрема, пропонується встановити заборону на підвищення тарифів на послуги розподілу природного газу, тарифів на теплову енергію, на послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води для всіх категорій споживачів. При цьому ціна на природний газ для побутових споживачів не підлягатиме збільшенню від ціни, що застосовувалася станом на 24 лютого 2022 року”, – уточнив представник уряду у Верховній Раді.

Він додав, що цим законопроєктом також пропонується заборонити постачальникам природного газу здійснювати будь-які дії щодо примусу побутового споживача до оплати заборгованості, а також встановити механізми фінансування відповідних гарантій та компенсацій, спрямованих на забезпечення сталого функціонування ринку природного газу та сфери теплопостачання в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення. 

Про нас Ляхова Надія

Перевірте також

На Харківщині очистили 138 км доріг від наслідків російського вторгнення

Щодня на автошляхах області працює від 25 до 30 бригад. Фахівці Служби автомобільних доріг у …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page