Понедельник , 4 Декабрь 2023
На головну / НОВИНИ / Місто / Сьогодні 35-роковини Чорнобильської трагедії

Сьогодні 35-роковини Чорнобильської трагедії

Меморіальний комплекс на алеї Героїв чорнобильців у Краснограді

Аварія на Чорнобильскій атомній електростанції відбулася  у ніч на 26 квітня 1986 року.Тоді стався вибух та руйнування четвертого енергоблоку ЧАЕС. Це спричинило викид у повітря великої кількості небезпечних радіоактивних речовин. За потужністю ураження його прирівнюють до 300 Хіросим. Це японське місто у серпні 1945-го зазнало ядерного бомбардування.

Наслідки техногенної катасрофи на ЧАЕС ліквідовували фахівці різних професій, жителі республік колишнього СРСР. Серед них були близько 500 красноградців.

Нині Красноградська районна в Харківській області Всеукраїнська організація інвалідів «Союз Чонобиль України» об’єднує майже 240 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. 

У Краснограді створений меморіальний комплекс пам’яті Героїв чорнобильців. Ініціатором оновлення пам’ятного знаку, який на цьому місці був встановлений раніше, та облаштування прилеглої території  у 2016 році виступив ліквідатор-земляк Володимир Бондаренко. Кілька років його вже немає на цьому світі. Але побратими продовджують його справу. Зокрема мають намір побудувати капличку. Для цього оголосили збір благодійних внесків.

Сьогодні, о 10.00 відбудеться покладання квітів до пам’ятника чорнобильцям у Краснограді.

Доземний уклін вам, рятівники!

 

Про нас admin

Перевірте також

Уночі ворог вдарив по Боровій

Майже опівночі ворог завдав удару по смт Борова Ізюмського району, попередньо керованою авіабомбою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page