Середа , 18 Травень 2022
На головну / ЗДОРОВ'Я / МОЗ спростив відкриття декрету вагітним, які виїхали за кордон

МОЗ спростив відкриття декрету вагітним, які виїхали за кордон

Тепер це можна зробити дистанційно.

Міністерство охорони здоров’я спростило процедуру формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність для українців, які через російську військову агресію були змушені виїхати до інших країн. Насамперед мова йде про лікарняні для вагітних

Починаючи з 30-го тижня вагітності, жінки мають право на формування листка непрацездатності та отримання відповідних соціальних виплат. Однак через розпочату Росією війну ця можливість стала для декого недоступною.

«На час воєнного стану ми дозволили лікуючим лікарям формувати МВТН без особистого прийому вагітної. Щоб і надалі гарантувати вагітним жінкам право на фінансову допомогу від держави. Як це виглядатиме на практиці? Вагітна має зв’язатися з лікарем, який вів або веде її вагітність, і заявити про бажання сформувати МВТН. Якщо контакт зі своїм лікарем був втрачений, можна звернутися до іншого. Однак у такому випадку потрібно надати лікарю документ, який підтверджує вагітність та її термін. Це може бути довідка або виписка з останнього огляду вагітної в лікаря в країні її перебування», — пояснила деталі змін заступник Міністра охорони здоров’я  Марія Карчевич.

За її словами, лікар перевірить попередні медичні записи про вагітність в електронній системі охорони здоров’я та створить МВТН, що стане підставою для автоматичного створення електронного лікарняного.

МОЗ рекомендує вагітним тримати зв’язок зі своїм лікуючим лікарем. На період дії воєнного стану медичну консультацію можна отримати за допомогою технічних засобів комунікації.

 

 

 

 

Про нас Ляхова Надія

Перевірте також

На Харківщині очистили 138 км доріг від наслідків російського вторгнення

Щодня на автошляхах області працює від 25 до 30 бригад. Фахівці Служби автомобільних доріг у …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page