Пятница , 19 Июль 2024
На головну / НОВИНИ / МОЗ дозволило всім другий бустер від COVID-19 та вакцинацію дітей з 5 років

МОЗ дозволило всім другий бустер від COVID-19 та вакцинацію дітей з 5 років

Також в Україні змінили схему комбінації вакцин.
Міністерство охорони здоров’я України дозволило друге бустерне щеплення від коронавірусу для всіх охочих. Друга бустерна доза має бути введена з інтервалом щонайменше чотири місяці після першої бустерної дози, повідомив під час брифінгу у понеділок головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
До цього другий бустер був дозволений лише людям із груп ризику.
Також МОЗ затвердило нові схеми вакцинації відповідно до рекомендації WHO, EMA та ECDC та Національної технічної групи експертів з питань імунізації.
Серед основних змін — вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.
Серед іншого зменшено мінімальний термін між базовим курсом та першим бустером. Раніше для цього треба було чекати щонайменше шість місяців, зараз достатньо – пяти. Відповідно до останніх досліджень, йдеться про найбільш оптимальний час
Також дозволено вакцинацію від коронавірусу дітям від 5 років. Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком лише від 12 років.
«Для дітей 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Йдеться про форму N 063-2/о відповідно до статті 43 «Основ законодавства про охорону здоров’я». Щеплення дітей віком від 5 до 11 років здійснюватимуть вакциною Comirnaty від Pfizer. Наразі Україна очікує на відповідну вакцину для дітей, адже це інше дозування. Деталі ми також повідомимо згодом, коли вакцина буде доступна в Україні», — зазначив Кузін.
Загалом дорослі українці від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень від COVID-19 з однієї дози вакцини Janssen або двох доз вакцин CoronaVac чи Comirnaty від Pfizer.
Через п’ять місяців після первинного (базового) курсу всім людям від 18 років слід зробити перше бустерне щеплення. Його можна зробити також вакциною CoronaVac, Comirnaty від Pfizer чи Janssen
Через чотири місяці після першого бустерного щеплення дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення.

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Ще один рейс із Краснограда до Харкова

Із 12 квітня у пасажирів буде додаткова можливість дістатися до обласного центра. Запроваджується ще один …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page