Четверг , 18 Июль 2024
На головну / НОВИНИ / Мобілізація в Україні: чи будуть виплачувати зарплату призовникам за місцем роботи

Мобілізація в Україні: чи будуть виплачувати зарплату призовникам за місцем роботи

Декілька місяців тому відбулися деякі зміни у законодавстві.
В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, якій підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років. Чоловіки можуть отримати повістку як за місцем проживання, так і на роботі.
Для керівників підприємств передбачено низку обов’язків у зв’язку з мобілізацією. Раніше до них належали і збереження робочого місця та заробітна плата. Ситуація змінилася у липні, пише видання Telegraf.
Чи будуть зберігати робоче місце на зарплату за мобілізованими
В Україні 17 липня 2022 року внесли зміни до законодавства, відповідно до яких роботодавець може не виплачувати мобілізованому працівникові зарплату. Таке рішення було ухвалено, оскільки законодавство про мобілізацію було ухвалено у 2014 році та не враховувало масовість, з якою Україні довелося зіткнутися після повномасштабної агресії Росії.
Так, середній заробіток за мобілізованими більше не зберігається.
Передбачено процедуру звільнення. Для неї працівник пише заяву або повідомляє факт мобілізації. На це роботодавець видає наказ про звільнення у зв’язку з призовом щодо мобілізації з дня відсутності на роботі із збереженням місця.
Чи можуть видати повістку на роботі
Адвокат Кирило Казак зазначив, що для видачі повістки на роботі є певні правила. Якщо повістка прийшла на роботу, то підприємство має видати наказ про повідомлення про виклик у військкомат (ТЦК), довести наказ тим, кого він стосується, надіслати копію до ТЦК та забезпечити явку військовозобов’язаних.
Якщо працівника мобілізують, йому гарантується збереження місця роботи. Службу в армії потрібно підтвердити відповідними довідками та витягами з наказів та розпоряджень, у тому числі наказ про включення до складу військової частини.

Про нас Nadiya Lyahova

Перевірте також

Ще один рейс із Краснограда до Харкова

Із 12 квітня у пасажирів буде додаткова можливість дістатися до обласного центра. Запроваджується ще один …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page