Понеділок , 20 Вересень 2021
На головну / НОВИНИ / Електроенергія може навіть подешевшати. А може й ні

Електроенергія може навіть подешевшати. А може й ні

Кабінет Міністрів розглядає можливістьзнизити тариф на електроенергію для населення на 24 коп./кВт год — до 1,44 грн/кВт.год за рахунок відбору у обленерго бюджетів на ремонт електромереж. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проект постанови, розроблений Міністерством енергетики.

Пільговий тариф 1,44 грн/кВт.год буде діяти для всіх категорій споживачів незалежно від рівня доходу і місячного споживання до 30 квітня 2022 року.

Фінансувати пільговий тариф запропоновано як за рахунок державних компаній «Енергоатом» і «Укргідроенерго» так і за рахунок коштів, призначених для ремонтів ліній електропередачі.

НАЕК «Енергоатом» буде зобов’язаний продавати електроенергію по 15 коп./кВт.год, «Укргідроенерго» — по 1 коп./кВт.год, а все обленерго компенсувати різницю між ринковою ціною на електроенергію і пільговим тарифом із коштів своїх інвестиційних програм.

Втрати в українських електромережах перевищують 10%, що обходиться споживачам у 20 млрд грн щорічно.

На сьогодні тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 1,68 грн/кВт.год при ринковій ціні понад 4 грн/кВт.год. Тариф на електроенергію в Україні залишається в 4 рази нижчим, ніж у країнах Європи і не переглядався з 2017 року.

За даними Державної служби статистики, середня платіжка за електроенергію в Україні не перевищує 10% всіх витрат домогосподарств на оплату житлово-комунальних послуг. 80% займає плата за послуги опалення та природний газ.

Нагадаємо, що з 1 серпня вУкраїні планувалося підвищити ціни на лектроенергію для населення.  Підвищення було пов’язано з рішенням Міністерства енергетики запустити нову модель спеціальних зобов’язань (ПСО) на даному ринку.

Однак підвищення тарифів було відкладено. На засіданні 28 липня уряд переніс підвищення цін на енергоспоживання з 1 серпня на 1 вересня цього року.

 

Про нас Ляхова Надія

Перевірте також

У Красноградській тепломережі планомірно готуються до опалювального сезону

Місцеве підприємство теплових мереж обслуговує тридцять котелень, які розташовані на території Красноградської та Наталинської громад. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page