П’ятниця , 28 Січень 2022
На головну / СУСПІЛЬСТВО / 25 грудня — християни західного обряду святкують Різдво Христове

25 грудня — християни західного обряду святкують Різдво Христове

 З 2017 року в Україні офіційно відзначають це релігійне свято двічі: 25 грудня та 07 січня. Обидва дні є офіційними вихідними. Чимало вірян, які мешкають в Україні, сповідують як православ’я, так  католицтво і протестантизм. Різниця в датах святкування цього великого свята у представників трьох основних розгалужень у християнстві пояснюється розбіжностями у літочисленні. Одні дотримуються юліанського  календаря (07 січня), інші григоріанського (25 грудня).

Святкуванню Різдва Христового передує піст. Віряни дотримуються правил Адвенту — місяця перед святом, упродовж якого потрібно підготувати до торжества душу і тіло. Напередодні, 24 грудня, коли на небі з’явиться перша зірка, родина збирається на святкову вечерю. На столі повинно бути 12 страв за кількістю апостолів. Вечеря розпочинається із зачитування уривку з Євангеліє та молитви Господу. Після  завершення частування ламають різдвяний хліб і діляться один із одним за аналогією до Іісуса Христа, який ділився їжею з учнями.

Цьогоріч Різдво Христове, 25 грудня, припадає на суботу. Тому вихідний день переноситься на понеділок, 27 грудня. Відтак українці відпочиватимуть три дні поспіль.

Про нас admin

Перевірте також

З першого лютого стартує реєстрація на основну сесію ЗНО

Зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні майбутні абітурієнти зможуть у період  до 09 березня …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page