Среда , 6 Декабрь 2023
На головну / Uncategorized / Протидія торгівлі людьми

Протидія торгівлі людьми

Однією з найактуальніших проблем суспільства сьогодні є торгівля людьми.

Вона вже давно вийшла за межі окремих держав і набула світового масштабу, та, зважаючи на надприбутковість цього «бізнесу», зайняла одне з чільних місць у сфері організованої міжнародної злочинності.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми — здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Якщо ви або ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам’ятайте такі рекомендації:

      — ніколи нікому в жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи, крім офіційних службовців;

      — завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує вас від боргової кабали та стане на перешкоді торговцям людьми використати ваші документи для вчинення інших злочинів;

     — обов’язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. З потреби ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну;

     — ви можете отримати додаткову інформацію, зателефонувавши до громадських організацій, що протидіють торгівлі людьми в Україні.

Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом.

Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім’ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію можна отримати в Державному центрі зайнятості Міністерства соціальної політики України.

З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у вас.

Якщо ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.

Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.

Залиште своїм родичам та друзям декілька копій таких документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

Особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні. Зателефонувавши на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, можна отримати контактну інформацію обласних громадських організацій.

 

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

0-800-505-501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні;

527 безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafone  та lifecell

Про нас Дубровська Анастасія

Перевірте також

Читайте в наступному номері

10 листопада 2023

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

You cannot copy content of this page