Четвер , 24 Червень 2021
На головну / НОВИНИ / Місто / Депутати прийняли звернення щодо зниження тарифів

Депутати прийняли звернення щодо зниження тарифів

Сьогодні, чотирнадцятого січня, на VI позачерговій сесії міської ради народні обранці підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, НКРЕКП, народного депутата України Юлії СВІТЛИЧНОЇ щодо зниження тарифів на енергоносії до рівня економічно обґрунтованих та соціально справедливих.

Про це клопотали: ініціативна група «Віче Красноградщини», Красноградська районна організація ветеранів України, жителі на своєму зібранні, міська  громадська організація «Рідне місто».

 

Звернення

Красноградської міської ради Харківської області

до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, НКРЕКП, народного депутата України Юлії СВІТЛИЧНОЇ

щодо зниження тарифів на енергоносії до рівня економічно обґрунтованих та соціально справедливих

 

30 грудня 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг своєю постановою №2782 встановила тариф на послуги розподілу газу для АТ «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ «ХАРКІВГАЗ».

Відповідно до постанови передбачено встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу — у розмірі 1,90 за 1 м3 на місяць (без урахування ПДВ). Також збільшено роздрібну ціну на природний газ для потреб населення, яка наразі становить 9,9064120 грн. за м. куб. з ПДВ (без врахування послуг з розподілу природного газу).

Окрім того, Кабінетом Міністрів України 28 грудня 2020 року було скасовано пільговий тариф на електроенергію на рівні 90 копійок за перші 100 кВт/год та встановлено з 01 січня 2021 року фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн. кВт/год.

У країні спостерігається напружена соціально-економічна ситуація на фоні скрутних часів, пов’язаних із втратою робочих місць, вивільнення працівників органів місцевого самоврядування та державної влади, зменшення рівня заробітної плати через пандемію COVID-19.

До того ж, на Харківщині пройшли масові акції протестів, мітинги, блокування автомагістралей проти підвищення тарифів у 2021 році.

Збільшення розміру оплати на житлово-комунальні послуги призведе до соціальної непокори громадян та до непомірного фінансового перенавантаження на кожного пересічного українця.

Громадяни і так не мають можливості оплачувати комунальні послуги за старими тарифами, не говорячи вже про їх збільшення.

Як представники органів місцевого самоврядування, ми не можемо стояти осторонь актуальних проблем, які хвилюють людей і підтримуємо громадян в тому, що підвищення тарифів є необгрунтованими, обтяжливими та призведуть до фінансово-кризової ситуації вразливих верств населення. До того ж, Красноградський район є територією інтенсивного видобування природного газу. Громадяни не повинні переплачувати за ті ресурси, які знаходяться на їх території.

Непомірне підвищення тарифів, яке несе за собою зростання цін на продукти харчування, товари повсякденного вжитку, ліки, тощо, на сьогодні фактично ставить людей на межу виживання.

Ми, депутати Красноградської міської ради, підтримуючи ініціативи громадських організацій та активістів, мешканців Красноградської міської територіальної громади, не можемо стояти осторонь цієї проблеми та звертаємося  до Вас, як до гарантів Конституції, які своїми діями повинні стояти на захисті інтересів людей — громадян України.

З метою впорядкування тарифної політики держави, зниження соціальної напруги і встановлення обґрунтованих та прозорих цін на природний газ, теплопостачання та електроенергію для населення вимагаємо:

– відмінити Постанову НКРЕКП від 30.12.2020 року № 2782 «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «ХАРКІВГАЗ», відповідно до якої тарифи на послуги розподілу природного газу зросли майже на 50%;

– внести зміни до ЗУ «Про ринок природного газу», Кодексу газорозподільних систем, Методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу та скасувати оплату за транспортування природного газу;

– зобов’язати НКРЕКП разом з Міністерством палива та енергетики розробити процедуру надання газу для населення власного видобутку;

– знизити тарифи на енергоносії до рівня економічно обґрунтованих і соціально справедливих;

– забезпечити відкритість діяльності нафто-і газовидобувної галузей та спрямування всього обсягу добутого на теренах України природного газу на потреби населення, у тому числі для підприємств комунальної теплоенергетики;

– припинити діяльність на газовому та енергетичному ринках непрозорих компаній, що сповідують тіньові методи роботи та створюють необхідність стрімкого підвищення цін на газ та електроенергію тощо;

Реалізація зазначених заходів дозволить змінити державну політику з питань тарифоутворення та сприятиме підвищенню якості життя наших людей.

Зважаючи на викладене, враховуючи скрутне соціально-економічне становище більшості жителів громади, звертаємося з проханням вжити заходів щодо припинення дії норм постанови НКРЕКП, які регулюють абонентську плату за транспортування газу і недопущення подальшого підвищення ціни на газ та зубожіння населення. 

Завдячуємо Вам за глибоке розуміння питань і проблем місцевого розвитку територій та життєзабезпечення громад.

 

 

Про нас Ляхова Надія

Перевірте також

Держслужба — командна справа

Двадцять третього червня у великій залі Будинку ради вітали з професійним святом працівників органів державної …

Один коментар

  1. Ми добуваємо газ для країни в якої відсутня державна політика. Ганьба!!!
    Потрібно брати в руки топори або вила та зносити цю владу, яка не чує свій город, хоча обізвала себе ,,слугами,,.
    Ганьба!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page