Четвер , 13 Травень 2021
На головну / НОВИНИ / Місто / Як працюватимуть із першого вересня школи

Як працюватимуть із першого вересня школи

Про це cьогодні на брифінгу розповів Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Навчання буде відбуватися у всіх школах України, за винятком тих, що знаходяться у зонах із червоним рівнем епідемічної небезпеки, де багато хворих за останні 14 днів.

У зелених та жовтих зонах вчителі у класі можуть працювати без масок за умови дотримання відповідної дистанції або з використанням захисного щитка.

Учні 1-4 класів можуть перебувати на території школи без захисної маски. Степанов пояснив, що услідкувати за маленькими дітьми важко, ВООЗ не рекомендує для них маски, та й хворіє на COVID ця категорія дітей менше.

Міністерство рекомендує мінімальне пересування учнів між класами. Якщо є можливість – проводити заняття максимально в одній кімнаті.

Антисептики мають стояти на вході до школи. Дітям рекомендують мити руки з милом після кожного уроку.

«Ми рекомендуємо, щоб були розроблені маршрути учнів у школах, щоб вони були максимально зручні. Зазвичай у школі є не один вхід і вихід. Тож треба максимально відкрити всі входи і виходи, розробити маршрути, щоб, наприклад, діти з молодших класів заходили через один вхід, діти старших класів – через інший вхід, щоб вони не перетиналися при заході, щоб не було скупчення дітей. Рекомендовано розпочинати уроки в різний час – буквально з 15-хвилинним “кроком”. Такі дії зменшують кількість контактів між учнями», — наголосив Максим Степанов.

Усі без винятку працівники школи повинні проходити температурний скринінг, коли вони заходять до школи.

Якщо в когось із дітей виявлять ознаки коронавірусної хвороби у школі, на учня треба надягнути захисну маску, провести його в окреме приміщення, а приміщення, де він перебував, провітрити та продезінфікувати. Також працівники школи мають повідомити батькам учня про ситуацію і викликати лікаря.

Якщо тест на COVID-19 у дитини буде позитивним, весь клас має піти на самоізоляцію. Рішення про це приймає епідеміолог на основі епідеміологічного розслідування.

У шкільних їдальнях МОЗ рекомендує скласти графік відвідування. За столом має бути не більше 4 осіб із дотриманням дистанції. «Шведський стіл» не рекомендовано. Усі працівники їдальні мають працювати у захисних масках та рукавичках.

Про нас Ляхова Надія

Перевірте також

Читайте в номері “Вістей Красноградщини” за 14 травня

14 Travnya 2021

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page