Вівторок , 17 Травень 2022
На головну / НОВИНИ / Що робити,коли у документах, необхідних для оформлення спадщини, виникла помилка?

Що робити,коли у документах, необхідних для оформлення спадщини, виникла помилка?

 «Після смерті матері,  я почав оформляти спадщину та зіткнувся з тим, що в моєму свідоцтві про народженні прізвище матері написано з помилкою. Тому мені було відмовлено у оформленні та видачі свідоцтва про право на спадщину. Як у такому випадку діяти, куди звертатись?»

Наразі це актуальна проблема. Помилки у написанні імені, прізвища у документах призводять до труднощів в оформленні спадщини. Для розв’язання питання необхідно зробити кілька кроків.

Перший — звернутись до органів реєстрації актів цивільного стану із заявою про виправлення помилки у документі. Якщо, там відмовили, можна піти до суду.

Другий — звернутися до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме, про встановлення факту родинних стосунків. У заяві необхідно обов’язково зазначити: мету встановлення юридичного факту, причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт, навести докази його існування. Тобто, потрібно зібрати та подати всі документи, що можуть підтвердити родинні стосунки. Такими документами залежно від ситуації, можуть бути: свідоцтво про шлюб ваших батьків,  копія паспорта спадкодавця (з відміткою про наявність дітей), домова книга, листи, автобіографії, медична документація та інші письмові докази. Також підтвердити факт родинних стосунків можна шляхом залучення в судовому процесі свідків, які можуть засвідчити, що ви і людина, в документах якої допущено помилку, є родичами.

Заява про встановлення факту родинних стосунків подається до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцем проживання. За подання заяви доведеться сплатити судовий збір у розмірі 0, 2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду. Наразі розмір судового збору за подачі такої заяви складає 420, 40 грн (якщо громадянин не звільнений від сплати судового збору, відповідно до статті 5 Закону України «Про судовий збір»).

Після отримання рішення суду потрібно звернутися з ним до нотаріальної контори для подальшого оформлення свідоцтва про право на спадщину.

За детальною інформацією та необхідною консультацією або роз’ясненням, можна звертатися до відділу «Красноградське бюро правової допомоги» Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Красноград, вул.Бєльовська, 90, 3 поверх, каб. 30. Телефон 7-05-29. Номер гарячої лінії системи БПД 0 800 21 31 03.

 

Про нас Горбань Інна

Перевірте також

Як Польща підтримує Україну і українців, мала змогу переконатися наша землячка

І поділилася своїми враженнями за допомогою… світлин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page