Неділя , 19 Вересень 2021
На головну / ЗДОРОВ'Я / Кавуни та дині: перевірка на нітрати

Кавуни та дині: перевірка на нітрати

На центральному ринку розпочався сезон продажу баштанних культур. На прилавках чимало соковитих кавунів і ароматних динь, тож у багатьох покупців виникає спокуса придбати цю вітамінну смакоту.

Однак більшість земляків переконані: краще купувати їх наприкінці літа, бо у ранніх кавунах міститься багато нітратів. А це може спричинити отруєння.

Чи обґрунтовані такі побоювання?

Про це кореспондентка газети запитала завідувача лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Красноградської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби Михайла Сузова:

Наші фахівці перевіряють не тільки баштанні, а власне всю продукцію, що реалізується на ринку. Так, цього сезону було зафіксовано перевищення допустимої норми нітратів у молодій картоплі та редисці. Продаж цієї партії було заборонено. Інші овочі та фрукти, які купують красноградці та гості міста, успішно пройшли перевірку й безпечні для вживання, — наголосив співрозмовник. — Для кавунів допустима норма нітратів — до 60 мг/кг, а для динь — 90 мг/кг. У торговці перевіряємо накладну, аби визначити походження товару, а потім досліджуємо його за допомогою двох тестерів. Загалом розбіжностей не виникає. Тому можемо заспокоїти відвідувачів: якість дарів ланів і садів, а також іншої продукції на ринку, належним чином контролюється.

Люди також можуть звернутися до лабораторії і замовити аналіз своєї покупки на вміст шкідливих речовин. Ця послуга коштує лише 5, 05 гривень.

Про нас Горбань Інна

Перевірте також

У Красноградській тепломережі планомірно готуються до опалювального сезону

Місцеве підприємство теплових мереж обслуговує тридцять котелень, які розташовані на території Красноградської та Наталинської громад. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page